Ιστορική Στιγμή για τον ΛεΜπρόν Τζέιμς και τον Γιο του Μπρόνι στο ΝΒΑ

Ο γιος του ΛεΜπρόν Τζέιμς, Μπρόνι, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης preseason των Λος Άντζελες Λέικερς με τους Φοίνιξ Σανς, που διεξήχθη στο Παλμ Ντέζερτ της Καλιφόρνια. Αυτή η στιγμή αποτελεί ιστορικό γεγονός, καθώς είναι η πρώτη φορά στην ιστορία του ΝΒΑ που πατέρας και γιος αγωνίζονται ταυτόχρονα στην ίδια ομάδα.

Ο ΛεΜπρόν, ο οποίος ετοιμάζεται να αρχίσει την 22η σεζόν του στο πρωτάθλημα, γνώρισε θερμή υποδοχή από τους φιλάθλους στο Acrisure Arena. Ο Μπρόνι, ο οποίος συμπλήρωσε 20 χρόνια χθες, έπαιξε στην δεύτερη περίοδο, αλλά δεν είχε την καλύτερη εκτέλεση, αφού σε μόλις 13 λεπτά συμμετοχής ολοκλήρωσε τον αγώνα χωρίς πόντους, με δύο ριμπάουντ και τέσσερα λάθη.

Στον αντίποδα, ο ΛεΜπρόν σημείωσε 19 πόντους, πέντε ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ σε 16 λεπτά. Η αναμέτρηση κατέληξε σε ήττα για τους Λέικερς με σκορ 118-114.

Πηγή: kathimerini.gr